Kategorie      
Úvod Často kladené otázky

Často kladené otázky

1) JAKÝ JE ROZDÍL MEZI NÍZKOKALORICKOU (NÍZKOENERGETICKOU) DIETOU A BÍLKOVINNOU DIETOU OD Dámedietu.cz?

 

Správně nasazená a přesně dodržovaná ketogenní bílkovinná dieta převede - díky vysokému přísunu bílkovin a nízkému přísunu cukrů - organismus do stavu tzv. „ketózy“. Tzv. „ketolátky“ nejprve vznikají biodegradací externě dodaných bílkovin (1. fáze), posléze rovněž odbouráváním zásobní tukové tkáně a její přeměnou v energii, která je dostatečně velká na to, aby zajistila normální fungování lidského organismu (2. fáze). Ketózu ruší zejména zevní přívod sacharidů a tuků, proto i malá odchylka od popsaných zásad znamená konec selektivní transformace a z bílkovinné diety se rázem stává “obyčejná” dieta nízkokalorická a s ní končí ochrana svalové tkáně jako zdroje zásobní energie.2) KDY UVIDÍM PRVNÍ VÝSLEDKY? 

 

První výsledky lze pozorovat už cca po týdnu.

 

 

 

3) PROČ NEMOHOU BÝT V DIETĚ POUŽÍVÁNY PŘÍRODNÍ BÍLKOVINY (MASO, RYBY) NEBO DIETNÍ NÁHRAŽKY OBVYKLÉHO JÍDLA, KTERÉ JSOU VOLNĚ PRODEJNÉ V OBCHODECH?

 

Některé bílkoviny v přírodním stavu v potřebné čistotě prostě neexistují. Všechny totiž obsahují také tuky, které znemožňují hyperproteinové dietě “fungovat”. Běžné diety, které si můžete koupit v obchodech a lékárnách, jsou prostými náhražkami „normálních“ jídel. Navíc obsahují příliš mnoho cukrů, čímž se rovněž vylučují z použití v bílkovinné dietě. 

 

 

4) UŽÍVAJÍ SE U BÍLKOVINNÉ DIETY NĚJAKÉ LÉKY “NA HUBNUTÍ”?

 

Zásadně ne. Bílkovinná ketogenní dieta představuje spolehlivě účinný a navíc přírodní způsob redukce tělesné hmotnosti, který nepotřebuje žádné chemické pomocníky. Tedy žádné hormony, žádné léky tlumící pocit hladu, žádné léky podporující odvodňování organismu. Je pochopitelné, že všechny ostatní typy léčiv, které pacient užíval před tím, než se rozhodl k bílkovinné dietě, bude užívat i během ní. Jedinou výjimkou jsou sirupy s obsahem cukrů. Ty musí být nahrazeny jinou lékovou formou. 

5) MÁ ČLOVĚK U BÍLKOVINNÉ DIETY HLAD?

 

 

Ketolátky velmi účinně tlumí pocit hladu. Bílkoviny o vysoké biologické kvalitě navíc samy o sobě navozují pocit zasycenosti. Obtížné tedy bývají zejména první dva dny první fáze, tedy 48 hodin potřebných na to, aby se organismus dostal do ketózy. Proto klientům doporučujeme, aby s bílkovinnou dietou začínali spíše na konci pracovního týdne nebo o víkendu.
 

6) CO SE DĚJE PO SKONČENÍ BÍLKOVINNÉ DIETY?

 

 

Proteinová dieta je sama o sobě pouhým nezbytným prostředkem k redukci hmotnosti, nikoliv cílem vašeho snažení. Po absolvování fáze 1 (tedy vlastní proteinové diety), je nezbytné přejít na fázi 2, která završuje a konsoliduje úbytek hmotnosti. Následuje třetí fáze (stabilizace), , jejímž smyslem je opravit chybné stravovací návyky tak, abyste zase mohli mít radost z jídla, kterou vám nekazí naskakující kilogramy.V tom spočívá hlavní smysl celého systému Dámedietu.cz.


 7) BUDOU MI VAŠE JÍDLA CHUTNAT?


Co se týče kvality složení a chuti našich proteinových jídel, vybíráme si z nejlepších možností jaké na trhu jsou. Jídla vám chutnat budou!


Než uděláte první objdenávku, doporučujeme nejdříve vyzkoušet naše ochutnávkové BOXY, kde se sami přesvědčíte o kvalitě našich produktů.


Ochutnávkový box slaných jidel


Ochutnávkový box sladkých jídel


Ochutnávkový box tyčinek


8) KDE SE MOHU S NĚKÝM OD VÁS PORADIT?


V případě dotazů je nejlepší a nejrychlejší napsat zprávu na Facebook: https://www.facebook.com/Damedietu.cz kde se budeme snažit co nejříve odpovědět, popřípadě na náš email: info@damedietu.cz 

Copyright 2018 - 2023 © damedietu.cz